pt.. lip 1st, 2022

  Decydując się na zaciągniecie zobowiązania takiego ja kredyt, istotną kwestia jest przede wszystkim dopasowanie do domowego budżetu. Jeżeli bowiem nie poświęci się tej kwestii wystarczająco wiele uwagi, może się okazać iż po krótkim czasie będą problemy z terminowym regulowaniem płatności.

  Ile przeznaczyć na spłatę raty?

  Podejmując decyzje o kredycie w pierwszej kolejności należy określić, jaka suma może być bez uszczerbku do budżetu przeznaczona na spłatę rat. Po odliczeniu niezbędnych opłat od sumy przychodów dobrze jest pozostawić pewną kwotę na niespodziewane wydatki i dopiero wtedy określać wysokość ewentualnej raty kredytu. W innej sytuacji bowiem w momencie, gdy konieczne będą nieprzewidziane fundusze być może jedynym ratunkiem okaże się kolejny kredyt co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Kolejnym krokiem jest poszukanie odpowiednio dobranej do możliwości domowego funduszu oferty.

  Kwota kredytu i okres spłaty

  Kwota kredytu i okres jego spłaty to te elementy, które bezpośrednio przekładają się na wysokość miesięcznej raty. Podczas poszukiwania ofert należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim wiele banków w przypadku, gdy okres spłaty kredytu jest dłuższy niż na przykład 24 miesiące podwyższa oprocentowanie. Jest to spowodowane znacznie większym tak zwanym ryzykiem kredytowym. Wyliczane na podstawie wielu czynników pokazuje, iż kredyty zaciągane na dłuższy okres obarczone są znacznie wyższym ryzykiem niespłacalności niż zobowiązania na krótki czas. Jednakże często kwota wynikająca ze zwiększonego oprocentowania w związku z wydłużonych okresem spłaty nie jest wysoka, warto więc na pewno rozpatrzyć możliwość rozłożenia spłaty na dłuższy okres, jeżeli bank to umożliwia.

  Wybór terminu spłat

  Coraz częściej także przy odpisywaniu umowy bank proponuje wybór dnia, których będzie terminem spłaty miesięcznej raty. Dobrze jest zdecydować się na taki, który wypada po wypłacie. Ponieważ zdarza się, iż w związku z dniami świątecznymi pieniądze trafiają na konta pracowników z opóźnieniem, swoisty zapas polegający na wyborze dnia przypadającego po terminie wypłaty jest korzystnym wyjściem. Dobrą opcją jest także ustawienie zlecenia stałego, dzięki któremu w określonym dniu kwota raty kredytuj będzie przelewana automatycznie. Opcją, która także warto rozpatrzyć jest możliwość ubezpieczenia kredytu. Wiele banków dla klientów, którzy odpisują takie umowy obniża oprocentowanie zobowiązania nawet o kilka punktów, gdyż w razie śmierci kredytobiorcy czy utraty przez niego pracy mają pewność otrzymania rat kredytu.

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.