pt.. lip 1st, 2022

  Wiele osób posiada już kredyt gotówkowy jednak mimo to potrzeby są dość duże i zastanawiamy się nad zaciągnięciem kolejnego kredytu. Zastanawiamy się wówczas jak wygląda nasza zdolność kredytowa i czy w ogóle mamy szanse na otrzymanie kolejnego kredytu. Spłacając już jeden kredyt mamy obawy że będąc w trakcie spłaty innego zadłużenia, bank nie będzie chętny na udzielenie nam pożyczki gotówkowej lub kredytu na konkretny cel. Aby mieć jednak pewność musimy się o tym przekonać i złożyć odpowiedni wniosek. Ja się jednak okazuje sytuacja wcale nie musi być tak beznadziejna jak nam się początkowo wydawało. Kolejne zadłużenie może być w zasięgu naszej ręki. Warto też zasięgnąć informacji na temat tego co zrobić aby maksymalnie podwyższyć swoją zdolność kredytową.

  Oferta banków jest bardzo zróżnicowana, wie o tym większość klientów, którzy mieli już okazję korzystać z ofert finansowych. Kredyt gotówkowy uważany jest za usługę, z której najłatwiej skorzystać, ponieważ wymaga najmniejszej ilości formalności oraz dokumentów, jakie jesteśmy zobowiązani dostarczyć do banku. Bank w przeciwieństwie do firmy pożyczkowej, niezależnie od rodzaju oferowanego zadłużenia sprawdza potencjalnego klienta. W przypadku każdego klienta liczyć się będzie dobra historia kredytowa oraz sytuacja finansowa, która powinna wskazywać na to, że będziemy w stanie spłacić zobowiązanie.

  Jeśli w trakcie spłaty zadłużenia, zdecydujemy się na złożenie wniosku o inny kredyt, bank będzie musiał uwzględnić to w trakcie ustalania naszej zdolności kredytowej. Nasz miesięczny budżet zostanie pomniejszony o stosowną kwotę, zależnie od wysokości raty. Pamiętajmy jednak o tym, że na naszą zdolność wpływ będzie miało także to, czy dotychczasowa spłata zadłużenia była zgodna z harmonogramem ustalonym w momencie zawarcia umowy kredytowej.

  Czy kredyt gotówkowy będzie dużym obciążeniem dla naszej zdolności kredytowej?

  Klient banku, który często korzysta z zadłużeń konsumenckich, może budzić pewne wątpliwości. Ubiegając się o kolejne zobowiązanie bank może odebrać to wyjątkowo negatywnie. Choć świadomość finansowa polaków rośnie z roku na rok to nie wszyscy liczą się z konsekwencjami przekredytowania. Życie na kredyt może być bardzo ryzykowne. Chwilowa pomoc w postaci wakacji kredytowych nie dla wszystkich kredytobiorców jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. Dla osób spłacających kilka zadłużeń często jedyną realną pomocą jest konsolidacja kredytów.

  Ubiegając się o kolejny kredyt bank będzie chciał poznać wysokość naszej miesięcznej raty, a także wszystkie inne wydatki związane z naszym utrzymaniem. Jeśli nasza wypłata jest wysoka, a wartość wszystkich wydatków pozwoli na to, by pokryć jeszcze jedno zadłużenie, uzyskanie zgody kredytowej nie będzie stanowiło żadnego problemu.

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.