pt.. lip 1st, 2022

  Perspektywa zaciągnięcia kredytu gotówkowego jest bardzo ważna dla wielu gospodarstw domowych w Polsce. Na co ludzie najczęściej zaciągają pożyczki krótkoterminowe? Bardzo ważna kategoria to remonty nieruchomości, a także przeznaczenie kredytów na bieżące potrzeby. Coraz więcej osób finansuje kredytem gotówkowym po prostu zwykłe życie, nie luksusowe potrzeby konsumpcyjne. To bardzo zła wiadomość społeczna. Desperacja wśród klientów banków detalicznych oraz parabanków wywołuje duże zagrożenia podczas podpisywania umów kredytowych. Na jakie zagrożenia kredytowe należy zatem zwracać szczególną uwagę?

  Kilka zagrożeń występujących na współczesnym rynku kredytowym

  Pierwsze zagrożenie na rynku kredytowym dotyczy klauzul niedozwolonych stosowanych w umowach. Klauzule niedozwolone dotyczą zazwyczaj przejmowania majątku trwałego klienta, kiedy ten nie spłaci, np. jednej raty w terminie. Wtedy nieuczciwe parabanki rozwiązują umowy i chcą zwrotu całości środków wraz z nieruchomością lub innym dobrem trwałym. Duże zagrożenie to także nadmierne wydłużenie okresu spłaty kredytu gotówkowego. Warto zrozumieć, że wraz z wydłużaniem okresu spłaty rośnie ogólne oprocentowanie. Suma odsetek jest zatem większa przy długoterminowych spłatach. Większość doradców w bankach i parabankach promuje oczywiście możliwie najdłuższe okresy współpracy w zamian za mniejsze raty miesięczne. To jednak dość duże zagrożenie dla gospodarstwa domowego. Każdy pożyczkobiorca powinien uważać, aby nie składać jednocześnie zbyt wielu wniosków o kredyt gotówkowy. To bowiem obniża ogólny rating w Biurze Informacji Kredytowej, a co za tym idzie u popularnego pożyczkodawcy. Przed podpisaniem umowy kredytowej zwróć szczególną uwagę na listy ostrzeżeń publikowane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Lista ostrzeżeń pozwala ochronić interesy gospodarstwa domowego.

  Analiza każdej umowy kredytowej pod względem klauzul niedozwolonych

  Nie zgadzaj się ostatecznie na zbyt wysokie opłaty za rozpatrzenie wniosku o kredyt gotówkowy. Analizuj kwestię prowizji i dodatkowych opłat. Zobacz, czy masz do czynienia z racjonalnym ubezpieczeniem kredytu gotówkowego. Optymalny dostęp do kredytu gotówkowego to całkiem niezła inwestycja. Remont, wypoczynek, dodatkowe kształcenie, wykupienie narzędzi pracy to tylko niektóre z działów, na które przeznacza się najczęściej pieniądze z pożyczek krótkoterminowych. Zagrożenia na rynku kredytowym istnieją, ale nie dominują. Rozpatruj umowy indywidualnie, szczególnie pod względem wprowadzania klauzul niedozwolonych.

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.