wt.. maj 17th, 2022

  Najkrócej ujmując kredyty gotówkowe są łatwe ale drogie – ale czasem zdarzają się bardzo dobre promocyjne oferty. Tak można by zamknąć w jednym zdaniu pozytywy i negatywy kredytów gotówkowych, jednak aby bardziej sprecyzować kwestie cech pozytywnych i negatywnych kredytów gotówkowych należałoby przyjrzeć się dokładniej z czego wynikają te cechy, a przede wszystkim warto przeanalizować także pozostałe.

  Po pierwsze kredyty gotówkowe jest stosunkowo łatwo dostać, jest to źródło szybkich pieniędzy, które trzeba później oddać i to są bez wątpienia cechy pozytywne. Często aby otrzymać taki kredyt wystarczy pójść do banku z dowodem osobistym. Analiza jest bardzo szybka i można otrzymać kredyt idąc do banku tylko raz czego nie można powiedzieć o innych kredytach celowych. Cechy te da się szczególnie odczuć kiedy pojawi się jakaś bardzo atrakcyjna okazja lub coś się stało i potrzebujemy pieniędzy na teraz.

  Niestety z powyższych zalet wynikają także wady kredytów gotówkowych. Ponieważ badanie klienta jest bardzo pobieżne bank nie ma tak dużej pewności że kredyt gotówkowy zostanie spłacony, toteż stara się jak najwięcej zarobić. ze względu na tą niepewność nie pożycza także zbyt wiele na zbyt duży okres czasu. Mała kwota wynika z chęci maksymalnego ograniczenia ryzyka a poprzez określenie krótkiego czasu kredytowania bank nie musi tworzyć prognoz na dłuższą przyszłość co jest znacznie trudniejsze niż przewidzenie tego co wydarzy się w najbliższym okresie czasu. Czasami cechy negatywne mogą się obrócić przeciwko nam i tym sposobem stać się cechami negatywnymi. W ten właśnie sposób to że możemy otrzymać pieniądze praktycznie natychmiastowo może prowadzić do zrobienia zakupu nie przemyślanego, na który nie za bardzo możemy sobie pozwolić i którego w przyszłości będziemy żałować.

  Podsumowując kredyty gotówkowe mają wiele cech pozytywnych jak i negatywnych, jednakże jeśli dobrze nie przemyślimy naszych działań, cechy pozytywne mogą się obrócić przeciwko nam i stać się cechami negatywnymi. Najkrócej ujmując temat płacimy w postaci wyższego oprocentowania i prowizji za możliwość szybkiego i łatwego otrzymania dodatkowych środków finansowych.

  W jaki sposób możemy dostać kredyt? W pierwszej kolejności oczywiście dokonujemy przeglądu dostępnych ofert, następnie podejmujemy decyzję, która oferta będzie dla nas najbardziej atrakcyjna, kolejno udajemy się do banku w celu złożenia wniosku. Większość banków oferuje też otrzymanie kredytu za pomocą strony internetowej. Jakie dokumenty są niezbędne, aby uzyskać kredyt? Przede wszystkim dokument potwierdzający nasze dane, czyli dowód osobisty, konieczne jest także przedstawienie zaświadczenia dotyczącego źródła naszych dochodów. Tutaj wymagania banku będą się nieco różniły w odniesieniu do osób posiadających własną firmę oraz pracujących na umowę o pracę. Przyjdzie nam także wybrać zabezpieczenie kredytu, do wyboru mamy zastaw rejestrowy, cesję praw z polisy AC lub przewłaszczenie przez zabezpieczenie. Następnie, jeśli decyzja banku będzie pozytywna, zostaniemy o niej poinformowani, przed podpisaniem umowy warto dokładnie raz jeszcze zapoznać się z umową, aby upewnić się, że wszystkie znajdujące się na niej dane czy zobowiązania są zgodne z wcześniej ustalonymi. Po podpisaniu umowy mamy co prawda 14 dnia na odstąpienie od zawartego zobowiązania, ale wiąże się to z dodatkowymi działaniami, więc po co sobie to utrudniać? Wszelkie niejasności lepiej wyjaśnić na bieżąco.

  A który z kredytów byłby najbardziej opłacalny? To zależy, przede wszystkim musimy zastanowić się, jakie są nasze realne szanse w kwestii spłacania zobowiązania, czy jesteśmy w stanie wpłacić wkład własny lub spłacić wysoką pierwszą ratę, czy może wolimy równe miesięczne raty. Nie bez znaczenia jest też fakt, czy zamierzamy jeździć zakupionym samochodem przez kilka najbliższych lat, czy może tuż po zakończeniu spłat chcemy zakupić nowy samochód. Wszystko to wpłynie na podjętą przez nas decyzję.

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.