pt.. lip 1st, 2022

  W okresie letnim banki kuszą nas kredytami służącymi na sfinalizowanie wakacji. Czy to dla nas dobra opcja by wreszcie wybrać się na wakacje swoich marzeń czy tylko tani chwyt marketingowy? Nie pozostaje nic innego jak przekonać się samem. Co powinniśmy zrobić w pierwszej kolejności? Przede wszystkim samemu wybrać się do placówki banku w którym chcielibyśmy zaciągnąć kredyt gotówkowy. Lecz zanim zdecydujemy się na wizytę w banku, powinniśmy przede wszystkim zapoznać się z rankingami kredytowymi dostępnymi w Internecie. Dzięki nim możemy zrobić selekcję pod względem oprocentowania ewentualnego kredytu, prowizji oraz okresu spłaty całości.

  Pomocne porównywarki

  Przede wszystkim skorzystajmy z pomocy porównywarek. Zaledwie chwilę zajmie nam porównanie ofert banków, oferujących kredyty gotówkowe. Jeśli zestawimy to z wynikami w rankingach kredytowych dostępnych w Internecie, dużo łatwiej będzie nam podjąć decyzję o zaciągnięciu ewentualnego kredytu.

  Niemal wszystkie banki dostępne na rynku dwoją się i troją aby, szczególnie w okresie wakacyjnym, przykuć uwagę klienta. Jak wiadomo jest to okres wakacyjny, a wielu z nas decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, aby spełnić swoje marzenia o cudownych wakacjach. Jednak z pozoru podobne oferty kredytowe mogą w gruncie rzeczy okazać się bardzo różne, kiedy przyjrzymy się szczegółom dotyczącym ich późniejszej spłaty.

  Pamiętajmy że każda, choćby najlepsza oferta bankowa, kryje w sobie wszelkiego rodzaju opłaty, oprocentowanie czy koszty dodatkowe takie jak prowizja czy ubezpieczenie, dzięki czemu nasza oferta nie wydaje się już tak atrakcyjna. Dlatego właśnie tak ważne jest porównywanie ofert dzięki ogólnodostępnym kalkulatorom czy porównywarkom.

  Oprocentowanie i nie tylko

  Wielu z nas ulega pokusie zawarcia umowy kredytowej z bankiem, bazując na atrakcyjnym oprocentowaniu miesięcznych rat spłaty zaciągniętego przez siebie kredytu gotówkowego. Lecz nie samo oprocentowanie wydaje się tu najbardziej istotne. Musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na okres spłaty kredytu. Aby nieco zakrzywić rzeczywistość banki bardzo często oferują rozłożenie kredytu na 3- 5 lat. Niska rata rzeczywiście wydaje się w tym przypadku dość kusząca. Jednak mało który z nas bierze pod uwagę fakt, że bank na samych odsetkach zarabia w tym przypadku dużo więcej niż na samych ratach w ramach zaciągniętego kredytu. Poza tym po chwili zastanowienia możemy dojść do wniosku, że mało kusząca może wydawać się propozycja spłacania rat np. za cudowne wakacje nad egzotycznym morzem przez kolejne kilka lat.

  Zgubne oprocentowanie

  Niektóre banki oferują bardzo korzystne oprocentowanie kredytowe. Z pozoru wszystko prezentuje się jak najbardziej profesjonalnie, lecz w gruncie rzeczy może się okazać, że 15 procent w skali roku otrzymamy, zaciągając kredyt przekraczający kwotę 10 tys. złotych Jeśli nie, oprocentowanie wcale nie musi wynosić wspomnianych wyżej 15 procent, ale 17.

  Bardzo podobnie wygląda kwestia ubezpieczenia kredytu. Dlatego może warto zapytać o niego bezpośrednio w biurze podróży? Coraz więcej osób korzysta z takiego rozwiązania. Jeśli jednak zdecydujemy się na kredyt gotówkowy w banku, najlepiej porównać oferty i zdecydować się na tą, która najbardziej spełni nasze oczekiwania.

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.